Käsipallivõistlused

Meeste käsipallivõistlused on üks populaarsemaid spordiüritusi. Alates 1938. aastast on seda meeste meistrivõistlust korraldanud Rahvusvaheline Käsipalliliit. Turniir on käsipallifännidele üle kogu maailma kohustuslik üritus. Turniir toimub paljudes erinevates linnades üle maailma ja sellel on üle 60 000 pealtvaataja. Konkursi kohta lisateabe saamiseks külastage nende ametlikku veebisaiti. Siin on mõned faktid ja arvud spordi kohta.

Rahvusvaheline Käsipalliföderatsioon (IHF) muutis naiste vormirõivaid puudutavaid reegleid, lubades neil bikiinipükste asemel kanda toppe ja pükse. See tegevus toimus pärast ülemaailmset rohujuuretasandi kampaaniat naiste ja tüdrukute objektistamise vastu. Norralane Talitha Stone juhtis ülemaailmset kampaaniat, esitades petitsiooni aadressil change.org. Petitsioon kogus üle 61 000 allkirja ja tõi kaasa muudatused käsipallivõistluste reeglites.

Mäng toimub kahe seitsmeliikmelise meeskonna vahel. Iga pool kestab kolmkümmend minutit ja seal on vaheaeg. See on tempokas ja füüsiline spordiala, kus mängijad ei kanna kaitsevarustust. Kuigi nad ei pruugi olla võimelised palli kätega lööma, kasutavad nad palli liigutamiseks kogu keha. Väravavaht on ainus inimene, kes tohib palli lüüa. Käsipalli maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel on üheksa alajaotust.

Käsipalli reeglid on väga lihtsad. 40 x 20 meetri suurusel väljakul on värav mõlema otsa keskel. Väravat ümbritseb peaaegu poolringikujuline ala. Tsoon ja korts on määratletud kuue ja üheksa meetriga, samas kui vabaviskejoon ja keskjoon kuuluvad mõlemale poolele. Eesmärk on kahe meetri kõrgune ja kolme meetri laiune ringikujuline ala. Samuti kinnitatakse see põranda või seina külge.

Peamised erinevused võistkondlike käsipallivõistluste ja tavaliste käsipallimängude vahel on mängijate arv ja väljaku suurus. Mõlemas mängus kasutatav pall on 58-60 cm läbimõõduga ja kaalub ligikaudu 425 grammi. Naiste käsipallivõistlustel kasutatav pall on väiksem ja mängijaid julgustatakse seda treeninguteks kasutama. Pall on mängu oluline osa ja seda tuleb hoolikalt käsitseda. Mäng nõuab kõigilt mängijatelt suurt keskendumist, seega veenduge, et olete hästi ette valmistatud.

Võistkondlikul käsipallil on kaks peamist vormi. Seitsme mehe mängu mängitakse õues, kaheksa mehega aga siseruumides. Mõlemat mängustiili saab mängida nii siseruumides kui ka väljas. Võitja selgitamisel on oluline käsipalliväljaku suurus ja kuju. Igas meeskonnas peaks olema vähemalt kaks mängijat, seega veenduge, et te ei jätaks ühtegi matši vahele. Nii saavad mängijad spordiala kohta rohkem teada saada ja oma oskusi täiendada.